KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8658029
nr 865 8029
Gösta von Hennigs
(1866-1941), Sverige
Akvarell, Gösta von Hennigs (1866-1941), I stallet, signerad. 1930, motivet: 32x38
Gösta von Hennigs, svensk målare född 1866, död 1941.
måndag 16 december 2013
kl 20:39:03
Gösta von Hennigs
Läs mer om Gösta von Hennigs